Poseti okolinu
Fruška gora je kroz istoriju bila dom brojnim narodima: Rimljanima, Turcima, Slovenima, Francima, Austrougarima, koji ostavili svoj trag u iskopinama, artefaktima, brojnim spomenicima kulure i kulturnog nasleđa. Njihova naselja su bila razbacana po obroncima Fruške gore pružajući se do velikih reka Save i Dunava. Neka od današnjih naselja su podignuta na temeljima kuća onih koji su ovde živeli daleko ranije.
Izletišta
Ukoliko ste za aktivan piknik u prirodi na Fruškoj gori se nalazi desetak izletišta. Locirana su kraj kulturno istorijskih spomenika, ugostiteljskih objekata, saobraćajnica: Iriški venac, Stražilovo, Kraljev izvor, Letenka, Jabuka...

Jezera
Na Fruškoj gori se nalazi 16 veštačkih jezera.
Većina jezera je poribljena i predstavljaju prave male vodene oaze okružene mešovitim šumama. (Ledinačko, Popovičko, Bruje, Sot...)

Izvori i vodopadi
Severna strana Fruške gore je naročito bogata podzemnim vodama. Na celom području Nacionalnog parka postoji oko 200 izvora. Voda je bogatog mineralnog sastava: Babina česma, Zvečan, Sumporni izvor, Vranjaš, Popovica, Staro Hopovo, Jazak, ...itd.
Svojevrsna atrakcija Fruške gore su mali vodopadi kojih ima pet. Njihova visina ne prelazi 5m.(Dumbavački).

Manastiri Fruške gore
Na Gruškoj gori u periodu od 15 – 18 veka izgradjeno je 35 pravoslavnih manastira od kojih je danas aktivno još 17.
- Krušedol
- Mala Remeta
- Velika Remeta
- Novo i Staro Hopovo
- Rakovac i drugi
Novi Sad
Novi Sad - glavni grad Vovodine, drugi po veličini u Srbiji, iza Beograda.
Poslednjih godina sve više liči na moderne evropske gradove. Ipak, onaj starinski srednjoevropski senzibilitet duguje vremenima kada se u njega stizalo uglavnom vozom ili Dunavom, dok je još pripadao snažnom Austrougarskom carstvu. Prvi susret sa njim je susret sa drugačijim, zanimljivim, ležernim, i vedrim mestom u kome žive 23 nacije.
Petrovaradinska tvrđava
Na desnoj obali reke, naspram Novog Sada, nalazi se Petrovaradinska tvrđava, zdanje koje je dugo služilo kao vojna, trgovačka i izviđačka ispostava Keltima, Rimljanima, Vizantijcima, Francima i Austrougarima, mada se njoj najčešće pripisuje važnost koju je imala u borbi protiv turske opsade.
Godine 1526. je pripojena Turskom carstvu, a zatim 1691. vraćena Austrougarskom carstvu. Period između tih godina je bio napet i neizvestan. Kažu da nikada nije osvojena oružjem i da je po površini druga najveća tvrdjava Evrope.
Sremski Karlovci
Mesto ušuškano brežuljcima Fruške gore, na samoj obali Dunava, bogato istorijom i kulturom.
U njemu je potpisan dugoočekivani Karlovački mir (1699. god) kojim je okončan Veliki Bečki rat izmedju Austrougarske i Turske. Nešto kasnije postaje središte srpske kulture i duhovnosti.
Koviljsko - petrovaradinski rit
Vojvodina, od postanja velika ravnica ispresecana velikim rekama (Dunav, Tisa, Sava). Na dodiru ravničarskih reka i priobalja od uvek su postojala plavna područja, prave riznice biljne i životinjske raznovrsnosti, ritovi. Takav je i Koviljsko petrovaradinski rit.
Mozaik šuma, mrtvaja, livada i bara sa mnogobrojnom faunom ptica(172 vrste) medju kojom se ističe prisustvo najveće evropske ptice grabljivice – orla belorepana...Ova vodena i vlažna područja prate tok velike evropske reke Dunava.